Новости

Прилеп инфо

ФОТО: Тешка сообраќајна несреќа во Прилеп – директен судир на автомобил и комбе

Тешка сообраќајна несреќа се случи синоќа во центарот на Прилеп околу 22.20 часот на раскрсницата на улиците „Димо Наредникот“ и „Александар Македонски“ помеѓу возило Фиат Пунто со прилепски таблици и комбе кое превезувало патници со прилепски регистарски таблички.

Според првичните информации нема жртви, но има тешко повредени лица од кои повеќето лица се од автомобилот.

До несреќата дошло кога од засега непознати причини се случил директен судир помеѓу комбето и автомобилот.

Повеќе информации се очекуваат во денешниот ден.

GOLD
To Top