Новости

Прилеп инфо

ФОТО: Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп – Битола – едно лице загина

Пред околу еден час на патниот правец Прилеп – Битола се случи тешка сообраќајна несреќа каде едно лице го загуби животот.

Според првичните неофицијални информации автомобилот се движел со голема брзина при што изгубил контрола над возилото.

Полицијата е на местото на несреќата каде се врши увид.

Повеќе информации во текот на денот.

GOLD
To Top