Новости

Прилеп инфо

Денеска нема новозаболени лица во Прилеп, едно лице позитивно на Ковид 19 во с. Бучин

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, понеделник 22 јуни:

Денеска во општина Прилеп нема новозаболени од коронавирус, а нема ниту оздравени од заразната болест. Од Центарот за јавно здравје Прилеп информираат дека едно лице од с.Бучин, општина Крушево, е позитивно на коронавирус.

Бројот на активни случаи изнесува 19, од кои 10 се наоаѓаат на домашно, а 9 на болничко лекување;

Во самоизолација се наоѓаат 88 лица.

GOLD
To Top