Новости

Прилеп инфо

Денеска 13 новозаболени лица во Прилеп, 7 оздравеле, активни се 197 случаи

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, петок,16-ти октомври:

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 13 нови случаи на коронавирус, а 7 лица оздравеле од заразната болест;

Бројот на активни случаи изнесува 197, од кои 161 се наоѓаат на домашно, а 36 на болничко лекување;

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 462 лица;

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 878.

GOLD
To Top