Новости

Прилеп инфо

Денеска 4 новозаразени лица во Прилеп, активни се 20 случаи

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, среда 24 јуни:

Денеска во општина Прилеп има 4 новозаболени од коронавирус, а во изминатите 24 часа нема оздравени од заразната болест;

Бројот на активни случаи изнесува 20, од кои 11 се наоаѓаат на домашно, а 9 на болничко лекување;

На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“, хоспитализирани се 7 лица позитивни на коронавирус.

GOLD
To Top