Новости

Прилеп инфо

Денес нема новозаболени лица во Прилеп, а едно лице оздравело – активни се 62 случаи

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, вторник 14-ти јули:

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп нема новозаболени од коронавирус, а еден пациент оздравел од заразната болест;

Бројот на активни случаи изнесува 62, од кои 43 се наоаѓаат на домашно лекување, а 19 лица се хоспитализирани на Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“;

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓа 91 лице.

GOLD
To Top