Новости

Прилеп инфо

Денес нема новозаболени лица во Прилеп, оздравеле 4 лица

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, вторник 21 јули:

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп нема новозаболени од коронавирус, а четворица оздравеле од заразната болест;

Бројот на активни случаи изнесува 55, од кои 37 се наоаѓаат на домашно, а 18 лица на болничко лекување;

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата е 312;

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 83 лица.

Евротип
SNBROKER
To Top