Новости

Прилеп инфо

Денес нема новозаболени лица во Прилеп, 7 лица оздравеле, активни се 138 случаи

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, понеделник, 5-ти октомври:

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп нема нови случаи на коронавирус, а 7 лица оздравеле од заразната болест;

Бројот на активни случаи изнесува 138, од кои 107 се наоѓаат на домашно, а 31 на болничко лекување;

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 212 лица;

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 722.

GOLD
To Top