Новости

Прилеп инфо

Експлодираше експлозивна направа во двор од куќа во Прилеп

На 22.01.2022 година во 22.10 часот во СВР Битола, М. Д. (34) од Прилеп пријавил дека во дворот на куќата била фрлена експлозивна направа при што е причинета материјална штета.

Повредени лица нема. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Евротип
SNBROKER
To Top