Новости

Прилеп инфо

Касиерка во фирма за игри на среќа нелегално си зела 276.000 денари

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против И.Н. (25) од Прилеп, поради сомнение за сторено кривично дело затајување.

Како што информираат од МВР, пријавената, вработена како касиерка во правно лице за игри на среќа во Скопје, во ноември 2021, додека била на работното место, присвоила за себе пари во износ од 276.220 денари кои ѝ биле доверени како задолжен депозит во врска со нејзината работа, со што го сторила кривичното дело.

Евротип
SNBROKER
To Top