Новости

Прилеп инфо

Кај 34 – годишен прилепчанец пронајдена дрога во неговиот дом

На 06.04.2021 на ул.„Сремски фронт“ во Прилеп, полициски службеници од Полициската станица Прилеп го лишиле од слобода С.Џ.(34) од Прилеп, затоа што при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

GOLD
To Top