Новости

Прилеп инфо

Крадец фатен на плоштадот во Прилеп

На плоштадот „Методија Андонов Ченто” во Прилеп, денеска полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Д.Р.(21) од Прилеп затоа што претходно со употреба на сила од Д.С. одзел паричник и се обидел да избега, но бил спречен и задржан од случајни минувачи.

Како што информираа од МВР, тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Евротип
SNBROKER
To Top