Новости

Прилеп инфо

Кривична за прилепчанец, фалсификувал возачка дозвола

СВР Битола поднесе кривична пријава против О.Б.(34) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“.

На 31.05.2021 на патниот правец Прилеп-Градско, пријавениот бил запрен од полициски службеници додека управувал товарно возило „застава ивеко”, при што приложил фалсификувана возачка дозвола“, информираат од МВР.

Евротип
SNBROKER
To Top