Новости

Прилеп инфо

Незадоволна од пресудата, прилепчанка речиси цела година ѝ се заканувала на адвокатката

Шеесет и осумгодишна прилепчанка доби кривична пријава поради загрозување на сигурноста на адвокатка кон која упатувла закани.

Според пријавеното во полицијата, таа од ланскиот јуни, па сѐ до април оваа година во повеќе наврати на јавни места ѝ се заканувала на адвокатката од Прилеп.

Од МВР велат дека причината за заканите се должи на незадоволство од исходот на судската пресуда.

Евротип
SNBROKER
To Top