Новости

Прилеп инфо

Несреќа на патот Прилеп-Битола: Маж тешко повреден

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 16:45 часот на патот Прилеп-Битола 31-годишниот А.Л.од Прилеп управувајќи моторцикл „јамаха“ со прилепски регистарски ознаки паднал на коловозот и се здобил со тешки телесни повреди кои му биле констатирани од доктор во Градска болница Прилеп.

Извршен е увид.

GOLD
To Top