Новости

Прилеп инфо

Охриѓанка во Прилеп пазарела со фалсификат банкноти од 1000 денари

ПС Прилеп поднесе кривична пријава против З.Р. (28) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено две кривични дела ,,фалсификување пари“.

На 01.02.2017 година во периодот од 16.45 до 17.00 часот во колонијална продавница во Прилеп пријавената купила две кутии цигари со фалсификува на банкнота од 1.000 денари. Истиот ден, во слаткарница во Прилеп, пријавената купила парче торта со фалсификувана банкнота од 1000 денари.

GOLD
To Top