Новости

Прилеп инфо

Прегазена жена во Прилеп

На 22.08.2022 во 11.30 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул„Васко Карангелески“ во Прилеп, патничко моторно возило „фолксваген голф” со прилепски регистарски ознаки, со приколка, управувано од Д.Т.(59) од Прилеп, удрило во В.А.(49) од Прилеп.

Притоа, В.А. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Градска болница Прилеп. Увид на местото извршила екипа од ОВР Прилеп.

Евротип
SNBROKER
To Top