Новости

Прилеп инфо

Претрес во Прилеп, приведен дилер на марихуана

Вчера во Прилеп, од страна на полициски службеници од СВР Битола – Надворешната канцеларија за криминалистички работи од ОВР Прилеп го лишиле од слобода (30) од Прилеп затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Подоцна, со судска наредба, бил извршен претрес во неговиот и биле пронајдени и одземени марихуана, дигитална вага и грутчеста материја.

Тој бил приведен во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Евротип
SNBROKER
To Top