Новости

Прилеп инфо

Приведен прилепчанец баран со потерница за издржување на затворска казна

Полицијата од Прилеп приведе лице по кое е распишана потерница за издржување затворска казна.

Од МВР соопштија дека Одделението за внатрешни работи Прилеп по распишана потерница од Основен суд Битола, го приведоа T.З.(49) за издржување затворска казна.

Лицето е спроведено во Казнено-поправна установа Битола.

GOLD
To Top