Новости

Прилеп инфо

Приведен прилепчанец кој насилно грабнал девојка

Полициски службеници од ОВР Прилеп ноќеска во 00.30 часот го привеле А.З. (26) од Прилеп, по пријава од А.Р.(44) од Прилеп, дека вчера (3 април) околу 21 часот А.З. насилно ја однел нејзината ќерка со патничко моторно возило „голф“.

Известен е Јавен обвинител и по документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

СН Брокер
To Top