Новости

Прилеп инфо

Приведен прилепчанец кој превезувал огревни дрва без документација

На 02.11.2021 во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп лишиле од слобода 27-годишен прилепчанец затоа што во неговото патничко возило превезувал огревни дрва без соодветна документација. Тој бил приведен во полициска станица, а дрвата биле одземени и предадени во Министерство за земјоделство, шумарство и водостопанство. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Евротип
Евротип
To Top