Новости

Прилеп инфо

Прилепчанец силувал 14 – годишно девојче

ПС Прилеп поднесе кривична пријава против О.И.(40) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“. Дружењето помеѓу О.И. и оштетеното 14 годишни девојче започнало во 2016 година. О.И. бил другар на братот на оштетената.

Во летото 2016 на неутврден датум заедно биле на забава на Градскиот базен, а наредниот ден по претходен договор, со патничкото возило од пријавениот отишле на Паркот на револуцијата, по што пријавениот извршил полови дејствија.

Евротип
Евротип
To Top