Новости

Прилеп инфо

Прилепчанец тешко повреден во сообраќајна несреќа

На 08.08.2022 во 13.28 часот било пријавено дека во Прилеп на ул„Александар Македонски“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило “фиат пунто“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Р.(63) од Прилеп и мопед “миглори“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Г.П.(45) од Прилеп.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мопедот, констатирани во Градската болница во Прилеп.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Евротип
SNBROKER
To Top