Новости

Прилеп инфо

Прилепчанка која избегала од затвор вратена во Идризово

Утрово во Прилеп полициски службеници ја приведоа Ј.Ш.(30) од Прилеп, за која била распишана потерница од затворот „Идрозово“ во Скопје.

– Таа била во бегство и се барало за доиздржување на казна затвор во времетраење од две години и четири месеци – велат од МВР.

Ј.Ш. ќе биде предадена во затворот „Идризово“.

Евротип
SNBROKER
To Top