Новости

Прилеп инфо

Притвор за момче од прилепско село поради извршена обљуба

На 13.09.2022, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода А.Ш.(21) од прилепско село. Тој се сомничи дека на влезот од селото во кое живее извршил обљуба врз малолетничка.

Тој бил приведен во полициска станица и против него е поднесена кривична пријава, а од судија му е одредна мерка притвор во траење од 30 дена.

Евротип
SNBROKER
To Top