Новости

Прилеп инфо

Тешка сообраќајка во Прилеп – две лица тешко повредени

На 29.01.2021 во 06.14 часот на ул.„Леце Котески“ во Прилеп, Х.Р.(21) од Прилеп, управувајќи патничко возило „опел астра” со прилепски регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил во столб. Во незгодата, возачот Х.Р. и сопатникот Ф.Ј.(22) од Прилеп се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во Општа болница Прилеп. Увид на место на настанот извршиле Јавен обвинител и увидната екипа на Полициската станица Прилеп.

Евротип
SNBROKER
To Top