Новости

Прилеп инфо

Уапсен прилепчанец на аеродромот во Скопје – приложил фалсификуван негативен ПЦР тест

На 23.02.2021 во 05.30 часот на Граничниот премин „Меѓународен аеродром“ – Скопје, на излез од Република Северна Македонија, бил лишен од слобода прилепчанец со место на живеење во Велика Британија, поради приложен фалсификуван негативен ПЦР тест. Тој бил предаден на полициски службеници за понатамошна постапка.

GOLD
To Top