Новости

Прилеп инфо

Утрово приведен прилепчанец за издржување казна затвор

Полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп – ОВР Прилеп, утринава врз основа на судска наредба, во Прилеп го привеле С.М.(54) од Прилеп за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело „насилство“ по член 386 од кривичниот законик.

GOLD
To Top