Новости

Прилеп инфо

12 новозаболени од Ковид – 19 во Прилеп, 16 лица оздравеле, активни се 127 случаи

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, четврток, 8 октомври:

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 12 нови случаи на коронавирус, а 16 лица оздравеле од заразната болест;

Бројот на активни случаи изнесува 127, од кои 100 се наоѓаат на домашно, а 27 на болничко лекување;

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 266 лица;

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 754.

Евротип
SNBROKER
To Top