Новости

Прилеп инфо

22 – годишна девојка силувана во Прилеп

На  06.07.2019 година во 00.45 часот во Полициска станица Прилеп, 22-годишна девојка пријавила силување од страна на Е.А.(28) од с. Дебреште, со кого претходно била во врска 7 месеци. Е.А. е лишен од слобода и полициски службеници од Полициска станица Прилеп превземаат активности за расветлување на случајот.

GOLD
To Top