Новости

Прилеп инфо

23 – годишно момче од прилепско позајмувал пари, но не ги вратил

ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против П.К.(23) од с.Обршани, прилепско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,измама“.

Во период од една година и шест месеци, односно до пријавување на настанот во септември 2020 година, пријавениот, во повеќе наврати од оштетената В.Г. позајмил пари во вкупна вредност од 760.000 денари, со изговор дека ќе ги врати, но не ѝ ги вратил парите.

Евротип
Евротип
To Top