Новости

Прилеп инфо

23 – годишно момче удрил пешак во Прилеп

На 13.11.2018 година во 12,10 часот било пријавено дека во Прилеп на улицата „Александар Македонски“ патничко моторно возило „Рено Клио“ со битолски регистерски таблици управувано од Ј.Ф. (23) од Прилеп удрило во пешакот Б.К. (72) од Прилеп. Пешакот бил пренесен во Општата болница во Прилеп каде од страна на лекар констатирана била смрт. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Прилеп и се работи на целосно расчистување на случајот.

GOLD
To Top