Новости

Прилеп инфо

24 – годишно момче од прилепско излетал од патот со мотоцикл – тешко повреден

На 11.02.2019 година во 11.50 часот на патот с. Големо Радобил – Прилеп, Д.Д.(24) од село Големо Радобил, управувајќи мотоцикл „Хонда“ без регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот.

Притоа се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“-Скопје. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

GOLD
To Top