Новости

Прилеп инфо

34 – годишен прилепчанец со тешки повреди пренесен во болница по удар од автомобил

На 19.06.2021 околу 10.30 часот на ул.„Архиепископ Доситеј“ во Прилеп, патничко возило „голф“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од И.Ч.(31) удрило во пешакот Б.Т.(34), двајцата од Прилеп. По незгодата пешакот е префрлен во Градската болница Прилеп, каде му се констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на незгодата извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

GOLD
To Top