Новости

Прилеп инфо

36 новозаболени лица во Прилеп и едно лице починато на 73 – годишна возраст

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, четврток, 22 октомври:

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 36 нови случаи на коронавирус;

Од последици на коронавирусот, почина едно лице на 73-годишна возраст;

Бројот на активни случаи изнесува 272, од кои 236 се наоѓаат на домашно, а 36 на болничко лекување;

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 573 лица;

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 1009;

Од почетокот на пандемијата до денеска, од коронавирусот починале 50 лица.

GOLD
To Top