Новости

Прилеп инфо

41 годишен пациент од Прилеп почина на инфективната клиника

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина пациент од Прилеп на 41 годишна возраст, кој повеќе од 40 дена се лекувал на клиниката.

Во изминатите 24 часа не е регистриран новооздравен пациент од Прилеп, а потврден е еден нов случај.

Од почетокот на кризата до денеска во Прилеп се регисрирани вкупно 203 случаи, а активни се 59.

GOLD
To Top