Новости

Регион

Битолчанец со параглајдер падна во крушевско

На 07.10.2018 година околу 15,50 часот во Полициска станица Крушево од Клинички центар Битола било пријавено дека кај нив бил донесен повреден С.М.(47) од Битола кој по укажаната лекарска помош бил пренесн во болницата „Свети Еразмо“ во Охрид. Од извршениот разговор со С.М. е констатирано дека со повредите се здобил истиот ден во Крушево каде полетал со параглајдер и паднал во близина на село Острилци, крушевско.

GOLD
To Top