Новости

Регион

Експлозија во фабриката за оружје во Самоков

Денеска околу 16:10 часот избувнала експлозија во наменската фабрика за производство на муниција „Сувенир“ од Самоков, дознава МИА.

Според првичните неофицијални информации, од СВР Битола потврдуваат дека имало експлозија во фабриката и оти нема ниту повредени, ниту загинати во експлозијата.

Полицијата се уште  прави увид на местото на настанот. Во моментов пожарот е локализиран, но се уште постои опасност од експлозија.

GOLD
To Top