Новости

Регион

Кражба во црквата „Свeти Архангел Михаил“ во Долно Српци

На 01.09.2019 во СВР Битола било пријавено дека во периодот од 31.08 до 01.09.2019 извршена е тешка кражба во црква „Свeти Архангел Михаил во с.Долно Српци, битолско во која според пријавеното, биле одземени пари и други предмети. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за расчистување на случајот, информираат од СВР Битола.

GOLD
To Top