Новости

Регион

Ограбен манастирот Св.Ѓоргија“ во с.Бучин

Извршена тешка кражба во манстирот Св.Ѓоргија“ во с.Бучин. Од полицијата информираат дека во вторникот во 12,45 часот во Полициската станица Крушево Б.Б.(58) пријавил дека истиот ден во утринските часови во манастирот “Св.Ѓоргија“ во с.Бучин била извршена тешка кражба од страна на непознати лица, кои одзеле околу 8.000 денари.

Извршен бил увид и се работи на расчистување на случајот.

GOLD
To Top