Новости

Регион

Повреден мотоциклист во Ресен, пренесен во битолската болница

На 09.09.2020 околу 12.15 часот на ул.„Борис Кидрич“ во Ресен се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „тико” со охридски регистарски ознаки, управувано од К.Г.(69) од Ресен и мотоцикл „дукат” со прилепски регистарски ознаки, управуван од И.Г.(38) од Прилеп. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мотоциклот и бил пренесен во Клиничка болница Битола за укажување лекарска помош. Увид на местото извршила увидна екипа на Полициската станица Ресен.

GOLD
To Top