Новости

Регион

Полицијата одзеде нежигосани огревни дрва од крушевчанец

На 12.09.2021 во Крушево, полициски службеници од Полициската станица Крушево запреле патничко возило „шкода” со прилепски регистарски ознаки, управувано од Т.И.(47) од Крушево кое било натоварено со нежигосани огревни дрва без потребна документација. Возилото и дрвата биле одземени и предадени на шумската полиција. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Евротип
Евротип
To Top