Новости

Свет

Ангела Меркел во карантин, била во контакт со заразен доктор

Германската канцеларка Ангела Меркел заврши во карантин, откако во петокот имала контакт со лекар позитивен на корона вирусот.

Владиниот портпарол Штефен Сијберт информираше вечерва во Берлин.

Таа веднаш после денешниот одржан прес ќе оди во карантин.

GOLD
To Top