Новости

Свет

Аријана Гранде се огласи за нападот на Твитер

Американската пејачка Аријана Гранде најави прекин на турнејата по бомбашкиот напад во Манчестер, по крајот на нејзиниот синоќешен концерт, јави интернет страницата ТМЗ. Како што пренесува ТАСС, Гранде е се уште е во шок.

Некаде околу 5 часот изутринава Аријана напиша на Twitter:„Скршена сум и немам зборови. Навистина ми е жал.“

 

Евротип
SNBROKER
To Top