Новости

Свет

ВИДЕО: Сѐ се тресе, а луѓето мирно си седат – снимка од аеродром за време на силниот земјотрес во Чиле

Земјотрес со јачина од 7,2 степени вчера го погоди брегот на Чиле, соопшти американскиот Геолошки центар.

Се појави видео снимено на аеродром, додека Чиле го тресе земјотрес.

Чиле има долга историја на смртоносни земјотреси, вклучувајќи го и оној од 2010-та година со јачина од 8,8 степени, кој предизвика цунами и ги опустоши градовите од јужното крајбрежје.

Извор: press24.mk

GOLD
To Top