Новости

Свет

(Видео) Меркел повторно се тресеше

Додека за време на интонацијата на химната стоеше со финскиот премиер Анти Рине, германската канцеларка Ангела Меркел повторно почна да се тресе. Ова е трет пат во рок од еден месец нејзиното тело неконтролирано да се тресе.

 

Канцеларката на 27 јуни кога стоеше до германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер на церемонијата за назачување на новиот министер за правда прв пат пред јавноста, однсно пред камери се тресеше, втор пат и се случи на средбата со претседателот на Украина Владимир Зеленски.

GOLD
To Top