Новости

Свет

Евакуирана метро-станицата на Менхетн

Метро-станицата на Менхетн во Њујорк е евакуирана поради сомнителен предмет, соопшти денеска полицијата.

Полицијата од станицата Фултон стрит го прегледува сомнителниот предмет.

Властите беа алармирани за сомнителниот предмет околу 7 часот по локално време.

Засега нема извештаи за повредени, пренесува АП.

GOLD
To Top