Новости

Свет

Масакр на матурска вечер во Филаделфија: Убиен еден тинејџер, повредени четворица

Градските власти соопштија дека најмалку едно лице загина, а осуммина се повредени при оружен напад на матурска прослава во Филаделфија, во американската сојузна држава Пенсилванија.

Инцидентот се случил за време на свеченост, на која присуствувале околу 60 лица. Меѓу повредените има и четворица тинејџери.

Полицијата веднаш започна потрага по осомничениот за нападот.

GOLD
To Top