Новости

Свет

Паника во Истанбул, земјотрес од 5.7 степени според Рихтер (ВИДЕО)

Земјотрес од 5.7 степени според Рихтеровата скала е регистиран во главниот град на Турција, пренесува „Ројтерс“.

Сведоци за агенцијата тврдат дека дури се треселе и згради.

GOLD
To Top