Новости

Свет

Приведен Никола Саркози

Француската полиција денеска го приведе на распит поранешниот претседател на Франција, Никола Саркози во рамки на истрагата за илегално финансирање на неговата предизборна кампања, јавуваат светските медиуми.

Тој е на распит во полиција поради пари кои во 2007 година за својата кампања ги добил од Либија.

GOLD
To Top